Rezultate olimpiada tehnică

În anul școlar 2018-2019 școala nostră a avut rezultate deosebite la etapele Olimpiadei de Educație Tehnologică după cum urmează:
Etapa pe școală 75 de participanți , s-au calificat pe sector 8 elevi.
Etapa locală: Negoiță Radu cls a 5 a
                        Zhang Maria  cls a 5 a
                        Cambolant Selami cls a 6 a
                        Preda Alexandru cls a 6 a
                        Anca Alexandru cls a 7 a
                        Condurache Alexandru cls a 8 a
Dintre aceștia s-a calificat  și a participat la etapa naționala elevul Anca Alexandru.
În perioada 22-25 aprilie 2019 a avut loc etapa națională unde elevul Anca Alexandru a obținut 82,5 puncte și  mențiune, clasându-se al 9 lea din 71 de candidați la clasa a 7 a.
Felicitări!
Profesor inginer, Marcela Glazer
În categoria Pagina principală | Lasă un comentariu

HOTĂRÂREA CA NR.28

HOTĂRÂREA CA NR 28

În categoria Hotărâri CA | Lasă un comentariu

HOTĂRÂREA CA NR.27

HOTĂRÂREA CA NR 27

În categoria Pagina principală | Lasă un comentariu

HOTĂRÂREA CA NR.26

HOTĂRÂREA CA NR 26

În categoria Hotărâri CA | Lasă un comentariu

REZULTAT EXCELENT OBȚINUT LA OLIMPIADA DE GEOGRAFIE

ELEVUL FABIAN LUCA, CLASA A V-a A, S-A CALIFICAT LA FAZA NAȚIONALĂ A OLIMPIADEI DE GEOGRAFIE, OBȚINÂND PREMIUL II, CU 91 DE PUNCTE.

În categoria Olimpiade școlare, Performanțe | Lasă un comentariu

REZULTATELE ELEVILOR PARTICIPANȚI LA CONCURSUL DE CHIMIE PENTRU CLASA A VII-A, LAZAR EDELEANU

Sâmbătă, 13 aprilie 2019 a avut loc etapa județeană/sector a

Concursului de chimie pentru clasa a VII-a, Lazar Edeleanu.

Au reprezentat școala în concurs șase elevi, îndrumați

de profesor Angela Baștiurea, dintre care s-au calificat pentru etapa

interjudețeană următorii:

ANCA  F.I. ALEXANDRU – VII C – PREMIUL II

STĂNESCU  N. MARIA – IOANA – VII C – MENȚIUNE

STOICA  C. ANDRA MIHAELA – VII A – MENȚIUNE

 

ÎI FELICITĂM PENTRU REZULTATE ȘI LE DORIM MULT SUCCES

 LA ETAPA URMĂTOARE!

În categoria Pagina principală | Lasă un comentariu